اجرای موسیقی نواحی در ضیافتِ اردیبهشت شیراز


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دومین دوره جشنواره ملی «آیین های موسیقی و موسیقی نواحی ایران» به همت موسسه فرهنگی هنری هنر قشقایی و با همکاری اداره کل فرهنگ اسلامی استان فارس برگزار می شود. و شهرداری شیراز بر اجرای موسیقی و آیینه های محلی تمرکز دارند.

این دوره از جشنواره به دنبال معرفی و نمایش اصیل ترین و ناب ترین گونه های موسیقی و آیین های موسیقی مردم ایران با اولویت حفظ اصالت و ترویج فرهنگ غنی ایرانی به مخاطبان تخصصی و گسترده به بهترین نحو است. بر این اساس گروه‌های موسیقی نواحی و راویان آیین‌های محلی از مناطقی چون لرستان، سیستان و بلوچستان، شیراز، آذربایجان، ترکمن صحرا، ایل‌باطیاری، ایلکاشکی، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، گیلان، کرمان، کیشران، کیشران، کیشران ، کیشران «موسیقی و آیینه های موسیقی نواحی ایران» روی صحنه می رود.

برگزاری سمینارهای پژوهشی با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته دانشگاهی با تحصیلات ملی و بین المللی، برگزاری آیینه های موسیقی عتیقه با اولویت آیینه های موسیقی مذهبی و مذهبی، اجرای آینه های اصیل موسیقی نواحی برای اولین بار در مناسبت ملی با اولویت اجراهای موسیقایی موضوع آیینه ها و باورهای کهن، ارزیابی مشاهیر، راویان و پژوهشگران برجسته کشور، دریافت مقالات علمی و پژوهشی در موضوعات خاص در زمینه کارگاه های موسیقی نواحی و انتشار کتاب جشنواره از بخش های دیگر دومین جشنواره ملی موسیقی. و آینه های موسیقی ایران

دومین جشنواره ملی «آینه های موسیقی و موزیکال نواحی ایران» با دبیری علمی دامون شش بلوکی و دبیر اجرایی آرش صفری از 25 تا 30 اردیبهشت 1401 در شیراز برگزار می شود.

READ  دستور ویژه رئیس سازمان سینمایی برای بررسی خشونت علیه سینماگران زن

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا