اجرای موسیقی نواحی در ضیافتِ اردیبهشت شیراز


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دومین دوره جشنواره ملی «آیین های موسیقی و موسیقی نواحی ایران» به همت موسسه فرهنگی هنری هنر قشقایی و با همکاری اداره کل فرهنگ اسلامی استان فارس برگزار می شود. و شهرداری شیراز بر اجرای موسیقی و آیینه های محلی تمرکز دارند.

این دوره از جشنواره به دنبال معرفی و نمایش اصیل ترین و ناب ترین گونه های موسیقی و آیین های موسیقی مردم ایران با اولویت حفظ اصالت و ترویج فرهنگ غنی ایرانی به مخاطبان تخصصی و گسترده به بهترین نحو است. بر این اساس گروه‌های موسیقی نواحی و راویان آیین‌های محلی از مناطقی چون لرستان، سیستان و بلوچستان، شیراز، آذربایجان، ترکمن صحرا، ایل‌باطیاری، ایلکاشکی، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، گیلان، کرمان، کیشران، کیشران، کیشران ، کیشران «موسیقی و آیینه های موسیقی نواحی ایران» روی صحنه می رود.

برگزاری سمینارهای پژوهشی با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته دانشگاهی با تحصیلات ملی و بین المللی، برگزاری آیینه های موسیقی عتیقه با اولویت آیینه های موسیقی مذهبی و مذهبی، اجرای آینه های اصیل موسیقی نواحی برای اولین بار در مناسبت ملی با اولویت اجراهای موسیقایی موضوع آیینه ها و باورهای کهن، ارزیابی مشاهیر، راویان و پژوهشگران برجسته کشور، دریافت مقالات علمی و پژوهشی در موضوعات خاص در زمینه کارگاه های موسیقی نواحی و انتشار کتاب جشنواره از بخش های دیگر دومین جشنواره ملی موسیقی. و آینه های موسیقی ایران

دومین جشنواره ملی «آینه های موسیقی و موزیکال نواحی ایران» با دبیری علمی دامون شش بلوکی و دبیر اجرایی آرش صفری از 25 تا 30 اردیبهشت 1401 در شیراز برگزار می شود.

READ  صفحه اول روزنامه های 4 شنبه 17فروردین1401

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا