اتفاق عجیب در بازار مسکن مازندران/ قیمت های باورنکردنی در شهرهای ساحلی


سواحل خزر از دیرباز برای مردم خزر برای خرید ملک، سرمایه گذاری و وقت گذرانی در اولویت بوده است چرا که مناطق جنوبی کشور با گرمای شدید، خشکسالی و طوفان شن مواجه هستند.

افزایش بی رویه قیمت مسکن در تهران و مناطق ییلاقی پایتخت مانند لواسان، فشم، میگون، دماوند، بومهن و رودهن و از سوی دیگر افزایش آلودگی هوای تهران، پایتخت را به لذت بخش ترین زمان تبدیل کرده است. تنها مهاجرت کن

تحقیقات میدانی نشان می دهد که میانگین قیمت ویلا در مناطق ییلاقی اطراف تهران مانند لواسان 50 میلیارد تن است و در برخی موارد با افزایش متراژ میانگین قیمت به چند صد میلیارد تن می رسد.

مهاجرت پایتخت نشینان به سواحل مازندران در ابتدا صرفا برای گذراندن وقت و استفاده از طبیعت بوده است اما اکنون این سواحل به یکی از اصلی ترین نقاط سرمایه گذاری تبدیل شده است.

اما این سرمایه گذاری تنها توسط پایتخت نشینان انجام نمی شود. به گفته اهالی منطقه، ده ها سال است که شایعه پیشی گرفتن بازار مسکن مازندران از تهران شنیده می شود و انتظار افزایش قیمت ها، مردم محلی را به ساخت و ساز در این منطقه ترغیب کرده است.

انتظارات تورمی در شمال کشور بر ساخت و سازهای بی رویه چه از سوی بومیان و چه مهاجران در شهر مازندران و سایر مناطق ساحلی کشور تاثیر گذاشته و از سوی دیگر بر میانگین هزینه مسکن و زمین و حتی افزایش شدید کسب و کار منجر شده است. واحدها . تحقیقات میدانی نشان می دهد در حال حاضر 42 متر از سایت های تجاری در منطقه دشت نور 2 میلیارد و 300 میلیون تن قیمت دارند.

READ  این خودرو 25 میلیون تومان گران شد/ افزایش شدید قیمت خودرو در بازار

برندسازی از طریق هتل انجام شد
برندسازی پدیده نسبتا جدیدی در بازار مسکن کشور است که بر اساس آن گروهی از سازندگان با برچسب خاص برنده ساخت مزایده و به نوبه خود برند می شوند.

تولیدکنندگان معروف برندهای کشور که میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی آنها بین 10 تا 30 میلیون تن افزایش می یابد، ابتدا کار ساخت هتل در شمال کشور را آغاز کردند و سپس به مناطق شمالی تهران رسیدند. . اکنون با رونق بازار مسکن در شمال و به ویژه سواحل مازندران، این برندسازان به این مناطق بازگشته اند و اکنون برندسازی در شمال از طریق هتل ها به ویلاهای شخصی و شهرک های ساحلی رفته است.

رشد قارچی شهرهای ساحلی برند
یکی از گران ترین و قدیمی ترین شهرهای ساحلی شمال کشور، شهر ساحلی هانه داریا است. طبق تحقیقات میدانی، ویلاهای این شهر با میانگین قیمت 55 میلیارد تن خرید و فروش می شود.

اما در سال‌های اخیر، سکونتگاه‌های ساحلی برند در سواحل مازندران رشد قارچ‌ها را تجربه کرده‌اند و شمارش آن‌ها دشوار است و با آن ساخت برج‌های ساحلی افزایش چشمگیری داشته است. یکی از برج های ساحلی برند منطقه دژاوو نام دارد که طبق مطالعات میدانی حداقل 107 میلیون تن برای هر متر مربع از واحدهای آن هزینه دارد.

ویلاسازی تنها به غرب مازندران محدود نمی شود
گفتنی است پس از اشباع شدن ویلاسازی در دشت ها و کوهستان های غرب مازندران توسط افراد بومی و غیر بومی، اکنون این ویروس سوزان به مناطق ییلاقی شرق استان سرایت کرده و مناطق بکر را در معرض پیروزی قرار داده است. .

READ  سازمان خصوصی سازی: هدف از تصاحب سرخابی ها واگذاری کنترل و اموال نیست

هجوم ویلاسازان به مناطق روستایی
تقاضای روزافزون ویلا و شهرهای برند در استان مازندران متقاضیان را به روستاها کشانده است. اقدامی که منجر به تغییر اقلیم و کمبود آب در این مناطق شده و از سوی دیگر کشاورزی مناطق روستایی را در معرض تخریب قرار داده است.

دولت در حال تصویب لایحه ممنوعیت ساخت ویلا و مسکن دائم برای افراد غیر مقیم است
بهمن ماه سال گذشته جبار کوچکی نژاد نماینده مردم گیلان در مجمع نمایندگان گیلان گفت: نگرانی نمایندگان مجلس از هجوم خرید زمین ویلا در شمال کشور گفت: اسکان دائمی در ویلا ندارند اما گزارشی وجود ندارد. تاکنون برای اقدام دولت در این زمینه صادر شده است.

223223


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا