ابوطالبی: بازگشت به دوران جنگ سرد، دوقطبی در حال شکل گیری است

به گزارش خبرآنلاین، مشاور سیاسی روحانی نوشت:

با امضای درخواست عضویت در ناتو توسط فنلاند، عبارت جدیدی برای بازگشت به دوره دوقطبی جنگ سرد شکل می گیرد. تحولی که در دیدار رهبرانشان با رئیس جمهور آمریکا و «انتقال از عرصه ای به عرصه دیگر» تعیین کننده «تغییر تاریخی سیاست های این دو کشور» بی طرفی و عدم عضویت در قراردادهای دسته جمعی خواهد بود. .

از سوی دیگر، روسیه با باقی گذاشتن تنها یک بزرگراه نیمه بسته دریایی در دریای ژاپن، به محاصره کامل دریایی خود در دریای بالتیک «عمق جدیدی» خواهد بخشید و دو نقطه استراتژیک، کالینینگراد و ولادی وستوک، مستقر خواهد کرد. سلاح های هسته ای کوتاه برد کالینینگراد. پدر

اما عبارت جدید به این محدود نخواهد شد. همچنین سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان همکاری شانگهای را در معرض آزمون خطرناکی قرار خواهد داد. آزمون انطباق SCTO و SCO احتمالا با نام و نشان جدیدی مانند پیمان ورشو، همکاری و کمک متقابل، در برابر ناتو!

اقدامی که به سرعت جهان را به شرق و غرب تقسیم کرده و دیوار برلین جدیدی را برافراشته خواهد کرد. بنابراین باید امیدوار باشیم که رهبران دو سازمان، به ویژه چین و هند، هوشیاری بیشتری نسبت به سقوط در این بحران خطرناک و پیوستن به جنگ سرد قرن بیست و یکم که با حمله روسیه به اوکراین شکل جدیدی به خود گرفته است، نشان دهند. . . به ویژه، جنبش غیرمتعهدهای شانگهای (SCO) را از یک سازمان ضد تروریسم با امنیت خالص به منبع درگیری و خصومت بین کشورها و تغییر شکل جنگ سرد قرن بیست و یکم تبدیل نکنید. آنها باید به خاطر داشته باشند که “دیوار برلین و دیوار بزرگ” در تاریخ ثبت شده است.

READ  آیا روسیه تسلیحات آمریکا و ناتو به ایران ارسال کرده است؟

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا