آیا کاهش پهنای باند اینترنت درست است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینعیسی زارع پور در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر کندی اینترنت گفت: من این را تکذیب می کنم که پهپاد را در باند کشور کاهش داده ایم. ظرفیت با توجه به نیاز کشور تامین می شود. کندی و سرعت اینترنت باید ملاک باشد. اکنون مقاماتی در دنیا هستند که سرعت اینترنت را می سنجند، دیروز اعلام شد رتبه ایران حتی یک پله افزایش یافته و به رتبه 73 رسیده است.

وی ادامه داد: در حوزه ارتباطات ثابت مشکل جدی داریم و این مشکل مال امروز و دیروز نیست. میانگین سرعت ما در این زمینه حدود 10 است در حالی که این سرعت در جهان 60 است و ایران رتبه 144 را دارد.

وزیر ارتباطات: پهنای باند را کم نکرده ایم

وزیر ارتباطات با بیان اینکه تقاضا در حوزه خدمات تلفن همراه روز به روز در حال افزایش است، افزود: ارتباطات سیار منعطف نیست و توسعه نیافته است، البته فرکانس های جدیدی را به اپراتورها اختصاص داده ایم. ارتباطات سیار مبتنی بر فرکانس محدود است و پهنای باند مشخصی دارد. راه حل اصلی مشکل سرعت اینترنت، ارتباطات فیبر نوری پرسرعت ثابت است که دیروز با 9 اپراتور قرارداد امضا کردیم و 5.8 میلیون پورت را برای پیاده سازی در اختیار آنها قرار دادیم. بسته حمایتی خوبی برای راه اندازی پورت نوری برای دست اندرکاران این حوزه تهیه شده است و دولت برای تسریع این پروژه و سرعت بخشیدن به گیگ تقریبا یک سوم درآمد خود را در این حوزه کنار گذاشته است.

زارع پور ادامه داد: تست سرعتی که دیروز در بوشهر انجام شد حدود 900 مگابیت بر ثانیه بود که 90 برابر بیشتر از آن چیزی است که اکنون مردم تجربه می کنند. قبلا در کوم، مشهد و رشت تست کرده ایم.

READ  آخرین قیمت خودرو در بازار رانا نیم میلیارد بود

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا