آیا پیش بینی های عجیب تحلیلگران از قیمت طلا/بازار تغییر می کند؟


هم تحلیلگران وال استریت و هم سرمایه گذاران خرد دوباره بر این باورند که قیمت طلا در هفته آینده افزایش خواهد یافت.

امیدواریم قیمت طلا افزایش یابد

در حالی که قیمت طلا هفته گذشته دوباره افزایش یافت و حدود 1.9 درصد افزایش یافت، فعالان بازار همچنان معتقدند که طلا می تواند به بالای مرز 2000 دلار بازگردد.

عقب ماندن از افزایش قیمت طلا

در واقع، برخلاف معمول، در حالی که نرخ بهره اوراق قرضه به بالاترین سطح خود در سال‌های اخیر افزایش یافته است، و فدرال رزرو نیز سیگنال‌هایی برای کوچک شدن بازار ارسال می‌کند، طلا در موقعیت خود در کانالی که 1900 دلار را حفظ می‌کند، تقویت می‌شود. در واقع، این تقاضا ناشی از جنگ در اوکراین، همراه با فشارهای تورمی است که طلا را بیش از هر زمان دیگری انعطاف پذیر کرده است.

ضربه مغزی در قیمت طلا؟

تحلیلگران همچنین خاطرنشان می کنند که حداقل در کوتاه مدت، هیچ عامل خاصی نمی تواند روند صعودی طلا را منحرف کند.

در این هفته، 17 تحلیلگر بازار طلا در تحقیقی در کیتکو وال استریت شرکت کردند که 12 نفر از آنها، معادل 71 درصد، برای قیمت طلا در هفته آینده تعیین شده بود.

این در حالی است که تنها چهار نفر معادل 24 درصد معتقدند که مسیر فعلی طلا منحرف می شود و قیمت طلا کاهش می یابد. این در حالی است که تنها یک نفر نوسانات پایین در بازار طلا را پیش بینی کرده است. این نشان می دهد که پیش بینی ها حاکی از نوسانات قیمت طلا در روزهای آینده است.

READ  تعیین واگذاری باقی مانده سهام عدالت تا پایان سال/ چه کسانی اولویت دارند؟

همچنین، از 1034 سرمایه گذار خرد مورد بررسی در نظرسنجی خیابان اصلی کیتکو، 72 درصد به افزایش قیمت طلا رأی دادند و تنها 15 درصد معتقد بودند قیمت طلا در هفته آینده کاهش خواهد یافت.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا