آیا میزان یارانه در فروردین ماه تغییر می کند؟

مجلس درست قبل از عید اعلام کرد که یارانه پردرآمدها لغو می شود و به جای آن خانواده های دارای سه فرزند تحت تکفل که جزء چهار دهک اول درآمدی هستند یارانه سه برابری دریافت می کنند.

سپس در پنجم فروردین ماه وزیر رفاه از افزایش یارانه دهک های اول خبر داد. با این حال، میزان این افزایش مشخص نبود و جزئیات دقیقی اعلام نشد و عبدالملکی تنها به وعده افزایش میزان یارانه بسنده کرد.

تاریخچه یارانه ها به همین جا ختم نشد و دیروز ابوترابی نماینده مجلس از تقسیم کشور به دو دهک خبر داد. بر این اساس، به گفته وی، یارانه سه دهک پردرآمد حذف و به جای آن دهک های پایین یارانه سه برابری دریافت خواهند کرد. در واقع، به گفته ابوترابی، یک خانواده چهار نفره 546000 تن یارانه دریافت خواهند کرد. البته اگر هدف یارانه نقدی باشد.

آیا میزان یارانه فروردین تغییر می کند؟

دولت در لایحه بودجه سال 1401 یارانه نقدی و یارانه معیشتی را به تفکیک پیش بینی نکرده و در مجموع 73 هزار میلیارد تن منابع برای پرداخت یارانه نقدی در نظر گرفته شده است.

این موضوع باعث ایجاد بلاتکلیفی در پرداخت یارانه روزانه بنزین در فروردین ماه شده است. اما پیگیری تجارت نیوز از سازمان هدفمندسازی یارانه ها نشان می دهد که یارانه معیشتی بنزین طبق روال ماه های گذشته پرداخت می شود.

بر اساس برنامه دولت، یارانه معیشتی بنزین روز چهارشنبه 10 فروردین ماه به حساب حدود 60 میلیون نفر از سرپرستان خانوار واریز می شود. این یارانه 24 ساعته پرداخت می شود.

یارانه بنزین همانند دوره های گذشته برای خانوارهای تک نفره 55 هزار تن، خانوارهای دو نفره 103 هزار تن، سه نفره 138 هزار تن، چهار نفره 172 هزار تن و برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر یارانه است. 205000 تن

READ  خودروی نظامی عجیب ولوو/ عکس

همچنین قسط شانزدهم مرحله دوم وام یک میلیون تومانی از حساب سرپرستان خانوارهای دریافت کننده این وام کسر می شود.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا