آیا قیمت نان افزایش می یابد؟


محسن منصوری در اولین جلسه رفع موانع تولید امسال در استان گفت: قیمت نان گران نشده است و مردم می توانند در صورت مشاهده تخلف در نانوایی ها به کارگروه آرد و نان و تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

وی همچنین ادامه داد: با توجه به حکم مقام معظم رهبری و نام سال تولید; بر اساس دانش و اشتغال زایی. نظر ما بازخوانی این مصوبه و پیگیری برنامه های اجرایی استانی و عملیاتی اجرای آن است.

استاندار تهران گفت: اولین گام بررسی کل مصوبات سال گذشته خواهد بود که بیش از 1100 مصوبه در کارخانه برای تسهیل در تولید استان بود. خوشبختانه حدود 80 درصد از این مصوبات اجرایی شده و تعداد زیادی از آنها در حال اجراست.»

منصوری افزود: از همه دستگاه ها خواسته ایم تا برنامه عملیاتی را به استانداری و سازمان برنامه و بودجه بر اساس شعار سال ارائه کنند و این نام ها شعار نیست، بلکه رفتار فرماندهی و مدیریتی دستگاه های اجرایی ماست. آژانس ها باید مطابق این دستورات تغییر کنند.»

وی گفت: اینکه مقام معظم رهبری سال ها را با حروف مختلف تزیین می کنند به این معناست که استراتژی و برنامه های اجرایی دستگاه های مختلف باید تغییر کند و مقرر شد سازمان برنامه و معاونت اقتصادی استانداری برنامه های اجرایی را تفکیک کنند. آژانس ها با توجه به دو مؤلفه اشتغال زایی «و تثبیت دانش اصلی.

استاندار تهران ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت ستاد خود را برای تسهیل جابجایی ها آماده کرده و از سال های گذشته نیز مشکلاتی وجود داشته است که از جمله آن می توان به مشکلات بانکی که هفته آینده در جلسه شورای هماهنگی بانک ها برگزار می شود و برخی مشکلات اشاره کرد. و مشکلات قابل حل

READ  تب در بازار اجاره مسکن فروکش کرده است، اما هنوز درمانی نیست

منصوری گفت: در سال آینده در خصوص تسهیلات بانکی اقدامات خوبی انجام می شود و بخش هایی از قانون بودجه استانی سال 1401 که جنبه استانی دارد هنوز ابلاغ نشده است و بخش هایی از مصوبات سفر رئیس جمهور که بیشتر بوده است. بیش از 10 تریلیون تن مورد بررسی قرار گرفته است.» و این می تواند کمک بزرگی در افزایش تولید باشد.

وی افزود: انتظار داریم سایر نهادها به عنوان یک حرکت انقلابی و جهادی برای تحقق شعار سال عمل کنند و در تهران همه ابزار پیشرفت و توسعه را داریم، بازار بزرگی وجود دارد، به همه کشورها دسترسی داریم. کشور و نخبگان و تولیدکنندگان خوب زیاد هستند و سرمایه گذاران خوبی هم داریم و وقتی آنها را دور هم جمع می کنیم می بینیم که هیچ بهانه ای برای به تعویق انداختن تولید و ایجاد اشتغال نداریم.

منصوری گفت: از سوی دیگر سهم تهران از شرکت های دانش بنیان بسیار زیاد است که حدود 60 درصد آنها در تهران هستند و سهم استان از ارتقای تولید و شرکت های دانش بنیان بیش از نیمی از کشور است. سرمایه گذاری جدی

استاندار تهران گفت: حوزه جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی; بخشی از برنامه های تشویقی خود را ارائه کردند و هر صنعت دانش بنیان که بخواهد در استان فعالیت کند از استثنائات بهره می برد و در زمان واگذاری تسهیلات با کمترین نقدینگی و بیشتر در زمینه مشارکت با آنها همکاری می کنیم.

شهر صنعتی هاوران و دماوند شهر شرکت های دانش بنیان خواهد بود

READ  قیمت خاویار + جدول - خبرآنلاین

منصوری ادامه داد: دو شهر صنعتی و تخصصی داریم که در حوزه دانش فعالیت می کنند و در هاوران مجتمع های تفصیلی و سوله های بزرگی وجود دارد که قبلا ساخته شده است و امسال آنها را به صنایع دانش تحویل می دهیم که زیرساخت های آن در حال حاضر وجود دارد. در محل بوده و تمرکز فروش بر شرکت های دانش بنیان خواهد بود.

استاندار تهران گفت: بسیاری از تصمیمات در مرحله عملیاتی است و نیاز به آموزش خاصی ندارد اما از قبل بسترهایی برای رسیدگی به این موضوع و افزایش ظرفیت و عملکرد شرکت های دانش بنیان فراهم شده است.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا