آیا روسیه در تلاش برای برگزاری همه پرسی در اوکراین است؟

در بیانیه پنتاگون در روز شنبه آمده است که اداره نظامی-غیر نظامی روسیه در خرسون از مسکو خواسته است تا این منطقه را به فدراسیون روسیه بپیوندد.

این واقعیت که روسیه تنها در تحمیل یک رهبری محلی طرفدار روسیه در خرسون موفق بوده است، نشان دهنده شکست تهاجم روسیه در دستیابی به اهداف سیاسی خود در اوکراین است.

وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد که اگر روسیه برای پیوستن به روسیه در خرسون همه پرسی برگزار کند، تقریباً به طور قطع نتایج را دستکاری می کند تا اکثریت را به نفع خروج از اوکراین نشان دهد. اما شهروندان منطقه خرسون احتمالا به اعتراضات علیه اشغال روسیه ادامه خواهند داد.

از زمان آغاز جنگ در اوکراین، وزارت دفاع بریتانیا آخرین ارزیابی خود را از توسعه این کشور گزارش کرده است. در واقع انگلیس از ابتدای جنگ اوکراین به بازیگری فعال در این میدان نبرد تبدیل شده و با اشغال مواضع ضد روسی، ارسال سلاح و تجهیزات نظامی و تحریم روسیه به تنش و درگیری دامن زده است. تقریبا هفته ای یک بار تحریم های جدیدی علیه روسیه اعمال می کند.

جنگ در اوکراین اکنون دومین ماه است و در حالی که رئیس جمهور اوکراین اعلام کرده است که 16000 سرباز روس کشته شده اند، وزارت دفاع روسیه تایید کرده است که تنها 1351 نفر کشته شده اند.

سازمان ملل در اواخر آوریل اعلام کرد که حدود 12 میلیون نفر از زمان آغاز جنگ در اوکراین آواره شده اند. این شامل 4.9 میلیون پناهجو و 7.1 میلیون آواره داخلی می شود.

311311


منبع

READ  پیشنهاد مختلف هنری کیسینجر برای پایان دادن به جنگ در اوکراین
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا