آیا بازار ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است؟ / سطوح پشتیبانی بیت کوین اعلام شد


در چند روز اخیر، فعالان بازار ارزهای دیجیتال چیزی جز کاهش قیمت ندیده اند. قیمت ها هر روز در حال کاهش هستند و بیت کوین که تا نزدیک به 40000 دلار افزایش یافته است در حال حاضر به 32000 دلار رسیده است.

بیت کوین از ابتدای امروز در محدوده 30000 تا 32000 دلار معامله می شود و در حال حاضر 31490 دلار قیمت دارد که 0.68 درصد ارزان تر از امروز است.

افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو یکی از دلایل اصلی کاهش شدید قیمت این ارز دیجیتال در روزهای اخیر بوده و گمانه زنی ها در مورد کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شدت گرفته است.

Quinn Desk، یک منبع معتبر تجزیه و تحلیل برای بازار ارزهای دیجیتال، در تحلیل تکنیکال بیت کوین نوشت که احتمالاً قیمت آن به 30000 دلار می رسد.

امید ساعی کارشناس بازار ارزهای دیجیتال در پاسخ به این سوال که کار بازار رمزارز تمام شده است. وی گفت: بازار رمزارز فضای مساعدی ندارد. اگر به نمودار بیت کوین به عنوان اولین و قدرتمندترین ارز دیجیتال نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که از ابتدای سال 2022، قیمت آن حدود 32 درصد کاهش یافته است و بیش از 52 درصد سقف قیمت در 10 نوامبر 2021 است.

او می گوید: «برای بازارهای مالی پرخطر، اصول و تصمیمات مالی اقتصادهای بزرگ مانند ایالات متحده پیامدهای مهمی دارد و همانطور که جنگ تأثیر مثبتی بر دارایی هایی مانند طلا و ارزهای دیجیتال دارد، انتظار رشد در هر دو دسته را دارد.» گفت. (این رشد در مدت زمان کوتاهی نیز اتفاق افتاد)، سیاست های مالی و پولی دولت آمریکا و فدرال رزرو به عنوان قدرتمندترین اقتصاد جهان نیز تأثیرات بسیار چشمگیری بر این بازارها و حتی تمامی بازارهای مالی عمده در جهان دارد. جهان.

READ  پاسخ دولت به سوال سخت همتی چیست؟

ساعی گفت: تصمیم اخیر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نیم درصدی نرخ بهره موجب آشفتگی در بازارهای مالی و همچنین ارزهای دیجیتال شده است. فدرال رزرو نرخ بهره را حداکثر برای 22 سال افزایش داده است. افزایش نرخ بهره به معنای افزایش ارزش دلار است و سرمایه گذاران آمریکایی را به سرمایه گذاری در بانک ها به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن ترغیب می کند. با توجه به بحران غذایی و بحران اقتصادی ناشی از تاج، تصمیمات فدرال رزرو بسیار مهم است. بنابراین، تا زمانی که فدرال رزرو برای جلوگیری از تورم اقدامات انقباضی انجام ندهد، بازارهای پرریسک در بلندمدت قادر به رشد نخواهند بود.

وی گفت: از نظر فنی، قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده قابل توجهی قرار دارد. اگر قیمت از این سطح عبور کند، پشتیبانی 32000 دلار، محدوده 30000 دلار و سپس محدوده 27000 دلار پشتیبانی مهم بعدی خواهد بود.

وی در پایان افزود: نکته قابل توجه این است که در بازارهای رو به کاهش خرید غیرمنطقی است. بنابراین اگر می‌خواهید از تخفیف‌های بازار استفاده کنید، می‌توانید برای دریافت پشتیبانی مهم وارد عمل شوید. اما بهتر است منتظر ماند تا فدرال رزرو از دادن حق دلار به دلار دست بردارد تا راه را برای رشد در بازارهای سرمایه هموار کند.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا