آمریکا: ما هیچ ارتباط مستقیمی با ایران نداریم

به گزارش وب سایت وزارت امور خارجه، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه در یک کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که آیا اطلاعات جدیدی در مورد مذاکرات در وین وجود دارد یا خیر، گفت. ما هنوز در جایی هستیم که آخرین بار در مورد آن صحبت کردیم. ارزیابی ما همچنان این است که اگر موفق به بازگشت متقابل به تعهد شویم، بدیهی است که این امر به نفع امنیت ملی ما خواهد بود، زیرا باز هم محدودیت‌های دائمی و قابل راستی‌آزمایی بر برنامه هسته‌ای ایران اعمال خواهد کرد که از بسیاری جهات از سال 2018 نامحدود است. و گام های بزرگی را به سمت جلو برداریم که برای ما غیرقابل قبول است. بعد از بحثی که دفعه قبل داشتیم، دیگر چیزی برای به اشتراک گذاشتن با شما نداریم.

پرایس در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات او به این معناست که او در روز اول سفر انریکه مورا، فرستاده اتحادیه اروپا به تهران، هیچ اطلاعی ندارد، گفت: “اطمینان دارم که تیم ما با انریکه مورا همکاری خواهد کرد. و تیم او با هم تماس خواهند گرفت. انریکه مورا پیام ها را ارائه کرد. این نقشی است که او مدتی است بازی می کند. من مطمئن هستم که تیم ما این فرصت را خواهد داشت که با او در مورد مدت زمان حضورش در آنجا صحبت کند[ایران] مینا، وجود خواهد داشت. من همچنین مطمئن هستم که ما نمی توانیم بسیاری از این گفتگوها را به اشتراک بگذاریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آخرین پیام رد و بدل شده از سوی واشنگتن یا تهران بوده است، گفت: ما گزارش لحظه ای از این دیپلماسی ارائه نکرده ایم. باز هم می گویم که ما هیچ ارتباط مستقیمی با ایران نداریم. البته ما به صراحت اعلام کرده‌ایم که اگر در شرایطی قرار می‌گرفتیم که می‌توانستیم مستقیماً با تهران مذاکره کنیم تا نیازی به میانجی وجود نداشته باشد، در این مورد انریکه مورا، کار دیپلماسی تسهیل می‌شود. اما شما مجبور نیستید [از این دیپلماسی] جزئیات کامل و لحظه به لحظه ارائه دهید.

READ  نصری: اسرائیل نباید خط قرمز آژانس باشد/ گروسی نگران سوالات من بود

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا