آمریکا: زمان زیادی تا پایان جنگ در اوکراین باقی مانده است


سخنگوی کاخ سفید روز یکشنبه به ABC News گفت: «من فکر می‌کنم اوکراینی‌ها در جنگ اطراف کیف و شمال کشور پیروز هستند». این یک دستاورد برجسته برای آنها در نبرد و حمایت ایالات متحده و متحدان ناتو از اوکراین است.

او گفت: ما تقریبا هر روز سلاح به اوکراین می فرستیم. با این حال، ما باید شفاف باشیم.

وی گفت: شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیروهای خود را از مناطق شمالی اوکراین خارج می کند و آنها را در مناطق شرقی برای از سرگیری جنگ در آنجا مستقر می کند.

وی افزود: اگرچه تا کنون پیروزی هایی برای اوکراینی ها حاصل شده است، اما هنوز راه زیادی تا پایان جنگ باقی مانده است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که سی ان ان به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بر 9 می به عنوان روز پیروزی در اوکراین تمرکز کرده است.

به گفته چند مقام آگاه آمریکایی، روسیه استراتژی نظامی خود در اوکراین را تغییر داده و تمرکز خود را بر کنترل منطقه دونباس و دیگر مناطق شرق اوکراین تا اوایل ماه مه گذاشته است.

به گزارش سی ان ان، مقامات آمریکایی می گویند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای پیروزی تحت فشار قرار گرفته است و احتمالاً به دنبال پیروزی در شرق اوکراین است.

در 21 فوریه (2 مارس 1400)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

READ  آمریکا به شهروندان خود هشدار داد که به اوکراین سفر نکنند

سه روز بعد، روز پنجشنبه (26 مارس)، پوتین به اصطلاح «عملیات ویژه» را علیه اوکراین آغاز کرد و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدامات روسیه همچنان ادامه دارد.

جنگ در اوکراین وارد دومین ماه خود شده است و در حالی که رئیس جمهور اوکراین از کشته شدن 16000 سرباز روسی خبر می دهد، وزارت دفاع روسیه تایید کرده است که تا کنون تنها 1351 نفر کشته شده اند.

بر اساس گزارش سازمان ملل، بیش از 3.7 میلیون اوکراینی آواره و بیش از 1080 غیرنظامی در این جنگ کشته شده اند.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا