آمریکایی ها بایدن را بی کفایت و حواس پرت می دانند

طبق یک نظرسنجی CBS News / YouGov، حدود هشت نفر از هر 10 رأی دهنده (77 درصد) می گویند که وضعیت در ایالات متحده “تا حدودی” یا “بسیار بد” است. 69 درصد فکر می کنند اقتصاد «نسبتا بد» یا «بسیار بد» است و 56 درصد با رهبری بایدن مخالف هستند. بنابراین، تنها 44 درصد از عملکرد بایدن به عنوان رئیس جمهور راضی است.

پاسخ دهندگان در این نظرسنجی همچنین به سوالاتی در مورد چشم انداز مورد انتظارشان در ماه های آینده پاسخ دادند. بر اساس نظرسنجی ها، 68 درصد نسبت به وضعیت اقتصادی بدبین هستند، 77 درصد نسبت به افزایش قیمت کالاها و خدمات، 67 درصد نگران بورس و 57 درصد نگران برنامه های بازنشستگی خود هستند. این در حالی است که تنها 53 درصد به نحوه برخورد با ویروس کرونا خوش بین بودند.

بخشی از این نظرسنجی از آمریکایی ها در مورد مقابله با تورم که به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است و قیمت بنزین که به گالن 5 دلار افزایش یافته است، سؤال شد. سپس از شرکت کنندگان خواسته شد که بایدن را در یک کلمه توصیف کنند. در پاسخ، 57 درصد او را «حواس پرت» خطاب کردند، 51 درصد از واژه «بی کفایت» و 47 درصد گفتند که او «شکاف» است. در میان آنها، تنها 45٪ او را “لایق” و 40٪ – “متمرکز” می دانند.

به گزارش ایندیپندنت، این نظرسنجی همچنین نشان داد که 65 درصد از مردم معتقدند که جو بایدن در پاسخگویی به “مسائل و رویدادهای مهم” کند است.

وقتی از آمریکایی‌های مورد بررسی خواسته شد تا احساسات خود را در مورد وضعیت کشورشان توصیف کنند، 63 درصد گفتند که وضعیت “غمگین” یا “اضطراب” است، 61٪ گفتند که “ناامیدکننده” و تنها 11٪ گفتند که “آرام است”. هشت درصد از کلمه “ایمن” و هفت درصد از کلمه “الهام بخش” استفاده کردند.

READ  افزایش تلفات غیرنظامیان در اوکراین

این نظرسنجی پس از آن انجام شد که آسوشیتدپرس در روز جمعه گزارش داد که در ماه می، تنها 39 درصد از بزرگسالان آمریکایی از عملکرد بایدن به عنوان رئیس جمهور خوشحال بودند.

تحقیقات آسوشیتدپرس و دانشگاه شیکاگو نشان می دهد که از هر 10 آمریکایی تنها دو نفر معتقدند که ایالات متحده در مسیر درستی قرار دارد یا اقتصاد ایالات متحده به خوبی پیش می رود. آنچه در مورد این نظرسنجی قابل توجه است این است که نارضایتی از عملکرد بایدن از نظر پاسخ دهندگانی که خود را دموکرات می دانند بیشتر از جمهوری خواهان است.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا