آمار کشته شدگان در جهان از کل جمعیت لبنان بیشتر است!


آمار مرگ و میر و بیماری های عروق کرونر قلب در جهان به قدری زیاد و باورنکردنی است که برای تحلیل های آماری باید داده های کمی را در قالبی قرار داد که قابل باور و پذیرش باشد.
برای درک بهتر 481,259,000 بیمار تاج و 6,146,000 تاج پا در جهان تا به امروز، یک راه مقایسه این ارقام با جمعیت کشورهای مختلف در چهار گوشه جهان است.
تاکنون 481 میلیون نفر در سراسر جهان به تاج مبتلا شده اند که بیشتر از کل جمعیت ایالات متحده و روسیه، دو ابرقدرت جهان است. جمعیت نیجریه و برزیل دو کشور پرجمعیت آفریقا و آمریکای جنوبی هستند و البته حدود 6 برابر جمعیت کشور ماست.
از سوی دیگر، 6 میلیون و 146 هزار نفر در جهان بر اثر تاج جان باخته اند که از جمعیت هر کشور آسیایی مانند لبنان، ترکمنستان و سنگاپور، کشورهای اروپایی مانند دانمارک و فنلاند و یک کشور آفریقایی بیشتر است. مانند. کنگو..
بر این اساس، تعداد قربانیان تاج در جهان تا به امروز، بیش از کل جمعیت دو جزیره در آمریکای مرکزی، یعنی پورتوریکو و جامائیکا، علاوه بر کل جمعیت ارمنستان و قطر، همسایگان شمالی و جنوبی ما، بیشتر است. از کل جمعیت آلبانی و لیتوانی و البته معادل دو سوم جمعیت تهران، دو برابر جمعیت مشهد، سه برابر جمعیت اصفهان، چهار برابر جمعیت کرج و پنج برابر جمعیت قم.
همه این آمار ثابت می کند که تاج، که تاکنون حدود نیم میلیارد نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده، بیش از 6 میلیون نفر را کشته و ده ها میلیون خانواده را تحت تاثیر قرار داده است، هرگز نباید رها شود. دست کم بگیریم، حتی اگر گفته شود که تاج در مناسبت های خاص مانند عید نوروز سفر می کند یا فروکش می کند!

READ  با این ویتامین از خطر ابتلا به دیابت جلوگیری کنید

* کارشناس برنامه ریزی شهری

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا