آلبوم تازه سالار عقیلی با شعرهایی از فروغ فرخزاد و هوشنگ ابتهاج منتشر خواهد شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آلبوم موسیقی «تسلیم جاده ها» به آهنگسازی مسعود پیروی و خوانندگی سالار عقیلی یکی از جدیدترین محصولات موسیقی است که به زودی در دسترس عموم قرار می گیرد.

مسعود پیراوی، آهنگساز این اثر، درباره روند شکل گیری این آلبوم گفت: این مجموعه به غیر از یک قطعه، به صورت یک ملودی مستقل ساخته شده و بر روی این ملودی ها اشعاری سروده شده است. در واقع هویت مستقل ملودی بارزترین ویژگی این اثر است که آزادانه خلق نشده و ساخته شده اند. «بهترین راه برای خلق اثر با کلام، تعامل آهنگساز با شاعر است که در تعامل با ملودی و شعر می تواند به تعامل دو سویه برسد.

«من فرقی بین موسیقی قائل نیستم، اما چون امروز دایره لغات تغییر کرده و شعرهای ما کلمات و عبارات جدیدی دارد، شاید اگر ملودی بر اساس آن باشد» تا زمانی که ملودی جداگانه سروده نشود، باید شعر با معنای کمتری برای آهنگساز ساخته شود. و سپس شعر روی آن نوشته شده است.»

وی با اشاره به مراحل ضبط این آلبوم ادامه داد: ضبط ارکستر و سازهای این اثر سه سال پیش انجام شد و ضبط صدای آقای آگیلی نیز تقریباً یک سال و نیم پیش و به دلیل جاری بودن انجام شد. مسائل و مشکلات، آزادی او به تعویق افتاد. تا به امروز در مرحله انتشار کار هستیم.»

این آهنگساز با بیان اینکه آلبوم «تو را در جاده رها کردم» دراماتیک است، گفت: این اثر اگرچه عاشقانه است اما درامی است که فضای چندان شاد و روشنی ندارد. در واقع این اثر یک جریان و داستان زندگی است و تا حدودی سعی کردم لحظاتی از روز، ماه و سال هر یک از ما را به یاد بیاورم.»

READ  کشف استعداد از میان تماشاچیان یا اتفاقی از قبل هماهنگ‌شده؟/ آن‌چه در «عصر جدید» رخ داد

پیروی درباره حضور سالار عقیلی در این آلبوم گفت: آشنایی من با سالار عقیلی به زمان ارکستر ملی فاهالدینی برمی گردد. طی صحبتی که با ایشان داشتیم، کار را پسندیدند و این همکاری شکل گرفت.

این مدرس دانشگاه با اشاره به آهنگسازی این اثر توضیح داد: ملودی کاملاً هویتی ایرانی دارد و آهنگسازی و آهنگسازی آن شبیه ورد موزیک است. با این حال، به دلیل نگرانی های اجرایی و ارتباط بیشتر با نسل جوان، از ارکستر بزرگ اجتناب کردیم. «ما کارها را با کمی تفاوت هارمونی و ارکستراسیون با بهنام ابوالقاسم بررسی و تنظیم مجدد کرده ایم و شکل مدرن تری پیدا کرده اند. “

پیروی در پایان تاکید کرد: آلبوم موسیقی که در جاده گذاشتم این قابلیت را دارد که هم صحنه با ارکستر بزرگ و هم ارکستر مجلسی اجرا کند. در واقع ملودی ها به گونه ای هستند که هم بر اساس آهنگسازی آلبوم و هم در قالب ارکستر قابل اجرا هستند.»

آلبوم موزیکال «در جاده ها به تو خیانت کردم» شامل ترانه هایی چون «خورشید می درخشد» با شعر فرو فرحزاد، «آغوش» با شعری از اکبر آزاد، «حیف پرواز» با شعری از سایه ها، «اشک های پروانه» و «پیش از جاده ها» با شعر احسان افشاری، «بی تو ماندم» با شعر علیرضا کلیایی، «رفتی اما کجا» با شعری از عطاری کرمانی و شادا با شعر. توسط اسماعیل امینی با نوازندگانی چون میثم مروستی و پدرام فریوسفی (ویولن و ویولا)، آتنا اشتیاگی (نوازنده ویولن سل)، رضا فرهادی (کنترباس)، سایوری شفیعی (نوازنده کلارینت)، بهنام ابوالقاسم (نوازنده پیانو و آکاردئون)، بهتاش ابوالقاسم و رضا. فرهادی (درامز)، میثم علی شوروان فریدون بهرامی (نوازنده ساز الکترونیک).

READ  فرزند امین حیایی در سریال رمضانی شبکه دو/ عکس

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا