آغاز راهپیمایی سراسری یمنی ها در روز ملی ثبات

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، راهپیمایی سراسری مردم یمن در روز ملی ثبات از صبح امروز (شنبه) در استان های مختلف این کشور آغاز شد.

در همین راستا شهر صعده مرکز استان صعده در شمال یمن شاهد راهپیمایی گسترده مردم یمن برای محکومیت تجاوز نظامی به کشورشان و تاکید بر ایستادگی در برابر متجاوزان بود.

تظاهرکنندگان با در دست داشتن پرچم های یمن و عکس های شهدای سابق حسین بدرالدین و انقلابی کنونی یمن سید عبدالملک الحوثی بر لزوم ادامه مقاومت و مبارزه برای بیرون راندن اشغالگران از کشورشان تاکید کردند.

سخنرانان در این تجمع همچنین تهاجم آمریکا به یمن را محکوم کردند و تاکید کردند که کشورهای متجاوز تنها به عنوان نقابی برای طرح آمریکا عمل می کنند.

آنها همچنین راهپیمایی سراسری در استان های مختلف یمن را رفراندوم و تایید انقلاب یمن و پیروزی مردم یمن هشت سال پس از آغاز تجاوزات سعودی به یمن دانستند.

در این راهپیمایی همچنین سرودهایی در ستایش ایستادگی هفت ساله ملت یمن در برابر متجاوزان و ادامه مقاومت و مخالفت با آزادسازی کل خاک یمن اجرا شد.

تظاهرکنندگان همچنین از یگان های موشکی و بدون سرنشین یمن و کمیته های مردمی خواستند تا برای رفع محاصره ظالمانه یمن و رسیدن به پیروزی نهایی مردم یمن، بیشتر به کشورهای متجاوز ضربه بزنند.
مردم صعده همچنین در بیانیه ای تاکید کردند که تجاوز به یمن تجاوزگری آمریکا به رهبری این کشور بوده و عربستان و دیگر رژیم های مزدور تنها مقصر بوده و مقابله با آن تجاوز بهترین گزینه است.

READ  واکنش سازمان ملل به توقف درگیری ها در یمن

راهپیمایی مشابهی در استان حجه یمن برگزار شد و معترضان یمنی در بیانیه ای تاکید کردند که اگر متجاوزان می خواهند از باتلاق کنونی خارج شوند، باید تجاوز را متوقف کرده، محاصره یمن را بردارند و به اشغال خود پایان دهند.

تظاهرکنندگان همچنین از عملیات (پهپاد و موشک) ارتش و کمیته های مردمی یمن برای پایان محاصره قدردانی کردند و از اقدامات رهبری انقلاب یمن برای حمله به تاسیسات نفتی حیاتی متجاوزان تا رفع محاصره یمن حمایت کردند.

صنعا، پایتخت یمن نیز امشب (شنبه) راهپیمایی مشابهی برگزار خواهد کرد.

این راهپیمایی قرار است در میدان باب الیمان صنعا برگزار شود.

شهرستان دمار از دیگر شهرهایی است که امشب با برگزاری راهپیمایی روز ملی پایداری را گرامی می دارد.

استان های اب، البیضاء، تعز، ریمه، عمران، المحویت، الداله و مارب نیز صبح امروز در روز ملی ثبات شاهد راهپیمایی بزرگ یمنی ها بود.

عربستان سعودی در 5 فروردین 94 در قالب ائتلافی متشکل از چند کشور عربی از جمله امارات به بهانه کمک و چراغ سبز آمریکا علیه یمن فقیرترین کشور عربی تهاجم گسترده ای را آغاز کرد. سرنگونی رئیس جمهور مخلوع عبدالمنصور هادی برای اعمال قدرت، اهداف و جاه طلبی های سیاسی خود.

آژانس‌های سازمان ملل از جمله سازمان بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که مردم یمن همچنان با قحطی و فاجعه انسانی مواجه هستند که در قرن گذشته بی‌سابقه بوده است.

با وجود گذشت هفت سال از آغاز این تجاوز همه جانبه، ارتش و کمیته های مردمی یمن با دفاع از ملت خود توانسته اند ضربات سنگینی به ائتلاف متجاوز و متحدانش وارد کنند و حملات عمیق را در محاصره هدف قرار داده و گسترش دهند. توانایی های تسلیحاتی شما، به ویژه موشک ها و پهپادها، با تکیه بر قدرت داخلی.

READ  امیرعبدالیان در اینستاگرام درباره دیدارش با اردوغان پستی منتشر کرد

4949


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا