آغاز جنگ فرسایشی در اوکراین

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سی ان ان، نیروهای روسی تعدادشان بیشتر است اما در حال نبرد با تجهیزات ضد تانک غربی هستند که قطع شده و پهپادهای ساخت ترکیه به کابوس بزرگی برای آنها تبدیل شده است.

نیروی هوایی اوکراین به هزاران موشک استینگر آمریکایی مجهز است و پدافند هوایی اوکراین معادلات نظامی را تغییر داده است.

پشتیبانی ضعیف لجستیکی، تاکتیک‌های مشکوک و شواهد فزاینده مبنی بر روحیه ضعیف در میان گردان‌های تاکتیکی روسیه به ارتش اوکراین این امکان را داده است تا جلوی حمله روسیه را در چندین منطقه ببندد و نبرد را به سمت دشمن سوق دهد.

تحلیل CNN از تصاویر ماهواره‌ای، محتوای رسانه‌های اجتماعی و بیانیه‌های رسمی هر دو طرف نشان می‌دهد که درگیری وارد مرحله جدیدی از جنگ فرسایشی شده است که در آن روس‌ها زمین‌های بیشتری را از دست می‌دهند و حتی از مشکلات عرضه رنج می‌برند.

نشانه های فنی نشان می دهد که ارتش روسیه برای جبران ضعف خود به پرتاب راکت، شلیک غیرمستقیم توپخانه و سامانه های موشکی متعدد متوسل شده است.

در شمال و غرب کیف، روس ها به جای اینکه به دنبال پیشروی باشند، مواضع دفاعی ایجاد کردند و مناطقی مانند ایرپن و ماکاریف را گلوله باران کردند تا سلطه نیروهای اوکراینی را تضعیف کنند.

در دو هفته گذشته، حملات موشکی روسیه از لویو در غرب تا ژتومیر در مرکز اوکراین و نیکولایف در جنوب افزایش یافته است، به این امید که روسیه در جنگ فرسایشی شکست نخورد.

5656


منبع

READ  روسیه: مداخله آمریکا در پاکستان بی شرمانه است
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا