آغاز جنگ فرسایشی در اوکراین

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سی ان ان، نیروهای روسی تعدادشان بیشتر است اما در حال نبرد با تجهیزات ضد تانک غربی هستند که قطع شده و پهپادهای ساخت ترکیه به کابوس بزرگی برای آنها تبدیل شده است.

نیروی هوایی اوکراین به هزاران موشک استینگر آمریکایی مجهز است و پدافند هوایی اوکراین معادلات نظامی را تغییر داده است.

پشتیبانی ضعیف لجستیکی، تاکتیک‌های مشکوک و شواهد فزاینده مبنی بر روحیه ضعیف در میان گردان‌های تاکتیکی روسیه به ارتش اوکراین این امکان را داده است تا جلوی حمله روسیه را در چندین منطقه ببندد و نبرد را به سمت دشمن سوق دهد.

تحلیل CNN از تصاویر ماهواره‌ای، محتوای رسانه‌های اجتماعی و بیانیه‌های رسمی هر دو طرف نشان می‌دهد که درگیری وارد مرحله جدیدی از جنگ فرسایشی شده است که در آن روس‌ها زمین‌های بیشتری را از دست می‌دهند و حتی از مشکلات عرضه رنج می‌برند.

نشانه های فنی نشان می دهد که ارتش روسیه برای جبران ضعف خود به پرتاب راکت، شلیک غیرمستقیم توپخانه و سامانه های موشکی متعدد متوسل شده است.

در شمال و غرب کیف، روس ها به جای اینکه به دنبال پیشروی باشند، مواضع دفاعی ایجاد کردند و مناطقی مانند ایرپن و ماکاریف را گلوله باران کردند تا سلطه نیروهای اوکراینی را تضعیف کنند.

در دو هفته گذشته، حملات موشکی روسیه از لویو در غرب تا ژتومیر در مرکز اوکراین و نیکولایف در جنوب افزایش یافته است، به این امید که روسیه در جنگ فرسایشی شکست نخورد.

5656


منبع

READ  هشدار فوکویاما درباره پیامدهای به قدرت رسیدن ترامپ
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا