آرایش ویژه زنان در هنگام زایمان به زندگی لوکس اضافه شد


ماجرا از این قرار است که آمار مادرانی که با موهای رنگ شده و مش و برس و آرایش و ناخن های کاشته شده به اتاق عمل می روند، بنابراین وقتی فیلمبردار و عکاس هنگام سزارین از آنها عکس می گیرند، فیلم و عکس هم زیباست. همراه با آلبوم عکس حاملگی و سونوگرافی سه بعدی جنین در آلبومشان زیاد شد و به نظر می رسد تصورشان از سزارین و زایمان از این طریق و رفتن به اتاق عمل و شکافتن شکم و موارد دیگر است. شبیه ایده نامزدی است، عروسی، حنابندانی، عروسی و عروسی داشتند!

به نظر نمی رسد آنها متوجه شوند که یک عملیات بزرگ در اینجا در انتظار آنها است که ممکن است صحنه های جالب زیادی در طول عملیات ایجاد نکند و این داستان هیچ ربطی به آیین های دیگر زندگی آنها ندارد. این آرایش، کاشت ناخن و رنگ مو و توری می تواند هم برای خود و هم برای جنینشان دردسرساز باشد. با این حال، تاریخ تجمل گرایی و تغییر سبک زندگی به ما اجازه نمی دهد که با مسائلی مانند زایمان منطقی برخورد کنیم و حتی برخی از افراد حاضرند به خطر آسیب رساندن به خود و جنین خود بپردازند، اما در بدو تولد «زیبا» باشند!

ماجرای تجمل گرایی و ازدواج چهره به چهره به بارداری و زایمان رسیده است. زنان جوانی که برای اولین بار مادر شدن را تجربه می کنند، گاهی با تجمل گرایی و زایمان و اضافه شدن هزینه هایی مانند آتلیه بارداری، تشریفات تعیین جنسیت و دکوراسیون زایشگاه، تجمل زایی بچه دار شدن، رفتارهای عجیبی از خود نشان می دهند. بلند شدن و گاهی با برخی از رفتارهای خود خطر را برای خود و جنین خود افزایش می دهند. نمونه آن تاریخچه استودیوهای جنینی و سونوگرافی سه بعدی است که چند سال پیش مد شد و سلامت مادر و جنین را با چالش هایی مواجه کرد اما اکنون ماجرا برعکس شده و بخشی از درآمد حاصل از عکاسی و فیلمبرداری از طریق تشریفات است. مراسم تعیین جنسیت و فیلمبرداری از اتاق زایمان و مواردی از این دست تدارک دیده شده است و موسساتی نیز به صورت تخصصی اقدام به برگزاری چنین مراسمی کرده و بسته های مختلفی در این زمینه تهیه کرده اند. به طور خلاصه این مراسم و نمايش ها اگرچه هزينه گزاف زايمان را بالا برده و فرهنگ نادرستي را در جامعه به جا گذاشته است، اما براي برخي افراد نه تنها بد نيست، بلكه از اين فرهنگ و سبك زندگي بي فرهنگ سودهاي کلاني نيز مي برند. به طرق مختلف در این آتش بسوزانند.

READ  کلاس های دانشگاه شهید بهشتی هم غایب بود

21302


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا