آخرین قیمت جایگزین گوشت/ لوبیا چیتی ۹۰۰ گرمی ۶۴ هزار تومان


داوود فکوری رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران با بیان اینکه هنوز عطش خرید حبوبات در بازار وجود ندارد، گفت: در حال حاضر تقاضا برای روغن در بازار رو به افزایش است و مصرف کنندگان تمایل چندانی به خرید حبوبات ندارند.

وی با اشاره به فروش حبوبات بسته بندی در سوپرمارکت ها تصریح کرد: واحدهای صنفی موظف به عرضه تمامی محصولات بسته بندی شده و تعداد محدودی از سوپرمارکت ها حبوبات را به صورت عمده عرضه می کنند.

این فعال صنفی با اشاره به قیمت انواع حبوبات بسته بندی شده با وزن 900 گرم در واحدهای صنفی، گفت: لوبیا چیتی 63 هزار و 900 تومان، عدس 66 هزار و 500 هزار تومان، نخود 56 هزار و 900 تومان. لوبیا قرمز 45 هزار E 700 لوبیا سفید 39 هزار تومان عرضه می شود.

فکوری ادامه داد: برندها در قیمت حبوبات بسته بندی تاثیرگذار هستند، قیمت حبوبات از برندهای معروف حدود 2 تا 3 درصد با برندهای ناشناخته متفاوت است.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت مرغ و گوشت قرمز باعث افزایش تقاضا برای حبوبات می شود و تمایل مردم به خرید حبوبات باعث افزایش قیمت در بازار می شود؟ وی با بیان اینکه قیمت حبوبات نسبت به هفته گذشته افزایش نداشته است، گفت: در حال حاضر تفاوت معنی داری بین قیمت مرغ و حبوبات وجود ندارد.

“مردم چند بار در ماه می توانند حبوبات را در وعده های غذایی خود قرار دهند؟” او پرسید. در نهایت برای تنوع بخشیدن به رژیم غذایی خود نیاز به خرید برنج و گوشت دارد.

READ  ظروف یکبار مصرف در محرم ، گران شد؟

به گفته این فعال صنفی؛ نرخ دانه در فله بانک حدود 5-10 درصد کمتر از نرخ دانه بسته بندی شده است.

عبدی افتخاری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به ثابت ماندن قیمت حبوبات نسبت به هفته گذشته، اظهار کرد: اقتصاد بزرگی داشتیم و فکر می کرد ارزش افزوده حبوبات مانند یک کالای اساسی است.

به گفته وی؛ قیمت حبوبات افزایش نیافته است.

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز باعث افزایش تقاضا برای حبوبات می شود. در حال حاضر متوسط ​​قیمت حبوبات حدود 50 تا 75 هزار تومان است.

223223


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا