آخرین آمار جهانی در مورد بیماری عروق کرونر قلب، مرگ و میر و بهبودی

بر اساس آمار رسمی، با بیش از 81.8 میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون کشته، ایالات متحده همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد و هند پس از ایالات متحده با بیش از 43 میلیون نفر در رتبه دوم جهان قرار دارد. عفونت

تعداد موارد کووید-19 در برزیل نیز از 29.9 میلیون نفر فراتر رفت و در حال حاضر سومین بیمار بزرگ در جهان است.

در عین حال، برزیل با 19 قربانی کویتی با بیش از 660000 کشته پس از ایالات متحده آمریکا دومین قربانی کویتی است و پس از آن هند با 521000 قربانی بیشترین تعداد قربانیان کویتی را دارد. این یک لیست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با 369 هزار مورد مرگ، هم اکنون بالاترین میزان مرگ و میر عروق کرونر را در بین کشورهای منطقه دارد و چهارمین کشور در جهان است که بیشترین مرگ و میر ناشی از این بیماری را دارد.

فرانسه همچنین دارای رکورد بیش از 25.9 میلیون مورد در قاره سبز است و چهارمین کشور دارای بیشترین تعداد بیماری عروق کرونر قلب در جهان است.

جدول جهانی تاج همه گیری

بر اساس جدول به روز شده در پایگاه جهانی، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در 10 کشوری که طبق گزارش های رسمی بیشترین آمار را تا امروز صبح امروز (دوشنبه) داشته اند به شرح زیر است:

آخرین آمار جهانی در مورد بیماری عروق کرونر قلب، مرگ و میر و بهبودی

آخرین آمار جهانی در مورد بیماری عروق کرونر قلب، مرگ و میر و بهبودی

ایران با مجموع 7 میلیون و 167 هزار و 646 مورد و 140 هزار و 315 مورد فوت ناشی از بیماری کووید-19، در حال حاضر رتبه پانزدهم را در بین کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری عروق کرونر قلب دارد.

READ  انگل وحشتناک کنترل رفتار بیمار را به دست می گیرد و او را می کشد

با توجه به آمار فوق پس از آمریکا، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین استرالیا، مالزی، اسرائیل، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، تایلند، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، پرو، کانادا، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مورد را گزارش کرده‌اند.

میزان بروز کووید-19 که تاکنون به 225 کشور و منطقه در سراسر جهان سرایت کرده است، همچنان در حال افزایش است و همچنان جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.

در آن ارتباط آمار دقیق شیوع ویروس کرونا در جهان و جدولی حاوی تمام آمار در همه کشورها و مناطق تحت تاثیر کرونا به‌روزرسانی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

این کشورها بیشترین تعداد مرگ و میر و بیماری عروق کرونر قلب را دارند

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا