آتش سوزی شبانه در باغ رستوران فرحزاد / تصاویر

آتش سوزی ساعت 3 بامداد امروز در یک رستوران در محله فرحزاد خیابان آبشار در سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران گزارش شد. آتش نشانان از چهار دستگاه ماشین آتش نشانی با آمبولانس و تانکر آب بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه یک باغ رستوران به مساحت حدود 1500 متر است که در آن تعداد زیادی آلاچیق کوچک و بزرگ وجود دارد. غرفه ها در پایین و بالا قرار دارند. در پایین نسبتا کوچکتر بود و به بالای یک پلکان منتهی می شد.

آلاچیق ها در بالا بزرگتر بودند و هر کدام 20 تا 30 نفر گنجایش داشتند. علاوه بر این، تمام آلاچیق ها چوبی با سقف شیروانی و پروفیل بودند.

پنج غرفه بالا در آتش بودند که همه در آتش بودند و به غرفه های پایین سرایت می کردند و اگر آتش به آنها سرایت می کرد حجم آتش بسیار گسترده تر می شد.

آتش نشانان از سه جهت خود را به محل حادثه رساندند و به سرعت توانستند آتش را مهار کنند که خوشبختانه اجازه سرایت بیشتر آتش به سایر قسمت های رستوران را ندادند.

به گفته سیدجلال ملکی; سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران گفت: به کسی آسیب نرسیده و محل پس از ایمن سازی محل به مالکان تحویل داده شد.

ملکی افزود: در این ایام از سال فعالیت رستوران های مستقر در فضای باز یا باغ افزایش یافته و گاهی تا پاسی از شب به ارائه خدمات می پردازند. حتی در برخی موارد رستوران در ساعت مقرر تعطیل می شود اما مهمانان همچنان حضور دارند و یا گاهی اوقات کارمندان این گونه رستوران ها شب ها در داخل آن استراحت می کنند.

READ  حفاظت قانونی قاتل را از انتقام نجات داد

وی افزود: روشن کردن وسایل برقی یا گرمایش نامناسب در چنین محیط هایی می تواند باعث آتش سوزی شود. این حادثه در نیمه های شب اتفاق افتاد، اما اگر چند ساعت زودتر اتفاق می افتاد، ممکن بود اوضاع بد باشد، در گذشته شاهد چنین اتفاقاتی بودیم، افرادی که در رستوران گرفتار می شدند و حتی جان خود را از دست می دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران با تاکید بر اینکه مالکان چنین مجتمع هایی باید نظارت بیشتری بر مسائل ایمنی داشته باشند، گفت: باید نظارت بیشتری بر کابل های برق، گاز و لوله کشی آشپزخانه که ریسک بالایی دارند، بیشتر شود تا شاهد چنین مواردی نباشیم. حوادث.”

آتش سوزی شبانه در باغ رستوران فرحزاد / تصاویر

آتش سوزی شبانه در باغ رستوران فرحزاد / تصاویر

بیشتر بخوانید:

آتش سوزی در رستورانی در فرحزاد / عکس

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا