آبله میمون به ایران هم میاد؟ / پاسخ مینو مرز

به گزارش خبرآنلاین، آبله میمون یک بیماری شایع در بین انسان و حیوانات است که عمدتاً در جنگل های بارانی استوایی مرکز و غرب آفریقا رخ می دهد و گاهی به مناطق دیگر سرایت می کند. آبله میمون معمولاً از نظر بالینی با تب، بثورات و غدد لنفاوی متورم تظاهر می‌کند و می‌تواند منجر به طیف وسیعی از عوارض پزشکی شود.

این ویروس که در ابتدا در سال 1932 کشف و مورد مطالعه قرار گرفت، با نام‌های متعددی از جمله ویروس هرپس، ویروس ساختگی، ویروس هرپس سیمپلکس و هرپس ویروس B شناخته می‌شود. طبق گفته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، بیوه شدن بسیار نادر است، اما در صورت مرگ می‌تواند منجر به مرگ شود. بلافاصله درمان نمی شود

دکتر مینو مرز متخصص بیماری های عفونی با تایید این اطلاعات به خبرآنلاین گفت: در گذشته شیوع ویروس آبله میمون در آفریقای مرکزی و غربی رخ می داد اما اکنون با تایید این بیماری در آمریکا و آفریقا. ، این موضوع حساسیت زیادی ایجاد کرده است.موضوع ابتلا به این بیماری در انگلستان در حالی تایید شده است که فرد به کشورهای آفریقایی سفر نکرده است بنابراین نگرانی هایی وجود دارد.

آبله میمون به ایران هم میاد؟  / پاسخ مینو مرز

وی گفت: ویروس شته از طریق تماس نزدیک با ترشحات تنفسی یا ضایعات پوستی نیز از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و دوره کمون آن تا حدود سه هفته است. البته میزان انتقال و سرایت به اندازه آبله مرغان یا آبله مرغان که در گذشته رایج بوده است نیست.

وی گفت: “بیشتر مبتلایان به طور خود به خود بهبود می یابند و تعداد قربانیان از کنگو، غرب آفریقا و آفریقای مرکزی یک درصد بود.”

READ  نجات یک خانواده 6 نفره از زیر آوار در ترکیه پس از 101 ساعت

مرز گفت: فردا جلسه ای در وزارت بهداشت درباره همین بیماری و ابعاد مختلف آن برگزار می شود. حالتی وجود دارد، زیرا اکثر ما در شبکه های اجتماعی در معرض اطلاعات غیرضروری، غیرضروری و حتی نادرست زیادی هستیم.

وی ادامه می دهد که آیا امکان تشخیص این بیماری در ایران وجود دارد یا خیر، ادامه می دهد: آزمایشگاه هایی برای تشخیص آبله داریم و قطعا تصمیمات جدی برای گزارش موارد مشکوک به متخصصان اتخاذ خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

مشکل عروق کرونر جدید؟ به 11 سوال مهم در مورد آبله میمون پاسخ دهید

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا